pro 13
2023

Plavecký oddíl Patriot - Zimní mistrovství ČR

První dva prosincové víkendy patřily samotnému vrcholu sezóny - odehrávalo se mistrovství ČR. 

2.12. v sobotu nás odjel reprezentovat do České Lípy na zimní pohár ČR desetiletých náš plavec Šmíd Alan.

Alan se kvalifikoval na všech šest disciplín. Ve dvou disciplínách byl velmi úspěšný a dohmátl si tak pro medaile. Pro stříbro si doplaval v disciplíně 200 metrů volný způsob a pro bronz 200 metrů polohový závod.

Ve zbylých disciplínách měl také krásné umístění. Z 93 přihlášených mužů byl dvakrát pátý, jednou šestý a jednou osmý.

Stejný víkend 2.-3.12. probíhal další zimní pohár ČR jedenáctiletých v Domažlicích, kam odjeli naši dva plavci Fryčová Amálie a Biljajev Denis. Amálie se kvalifikovala do pěti disciplín a Denis do dvou. 

Na stupně vítězů nedosáhli, ale pro plavce a celý náš tým je důležitější a cennější samotná účast na těcho závodech, kam už není lehké se kvalifikovat.

O týden později po celý víkend 9.-10.12. jsme měli opět možnost fandit a podpořit naše plavce Barboru Chumlenovou a Sebastiana Šmída, kteří se kvalifikovali na Zimní mistrovství České republiky pro ročník 2011 na Kladně.

Bára si zazávodila v disciplíně na 50 metrů volný způsob, kde si obhájila svůj krásný čas 31,37.

Sebastian si zazávodil a oddíl reprezentoval v šesti disciplínách. Do těchto závodů šel skvěle fyzicky a psychicky připravený. Velká píle, motivace a sebedůvěra přinesla své ovoce a Sebastian si domů odvezl čtyři medaile.

Dvakrát stříbro za 50 metrů volný způsob a 100 metrů polohový závod, dvakrát bronz za 200 metrů volný způsob a 100 metrů motýl.

Účast a výhry na těchto závodech jsou pro nás velkým úspěchem, za které vděčíme zejména našim plavcům, ale také rodičům a jejich podpoře, která hraje významnou roli.

Byl to krásný závěr roku a těšíme se na závodní rok 2024.

Děkujeme!