říj 24
2021

Mezinárodní mistrovství České republiky

Mezinárodní mistrovství České republiky - LI-NING Czech Open 2021.

21. - 24.10. 2021

Po téměř roční odmlce se mezinárodní badminton vrací do České republiky! Do brněnské městské haly Vodova přijedou ve dnech 21. - 24. října více než tři stovky hráčů a hráček z 37 zemí světa. Krásu mezinárodního badmintonu tak předvedou hráči ze silných asijských zemí, jako je Indie, Malajsie či Indonésie.

 

Ze známých jmen se představí třeba rakouský olympionik Luka Wraber, na jehož přípravě se podílel v minulosti i Tomasz Mendrek. Roli nasazené jedničky by pak měl plnit Xiadon Sheng, který se nachází na 67. příčce aktuální edice světového rankingu. Velmi silná bude bezpochyby reprezentace Malajsie, která bude mít v hlavní soutěži dvouhry mužů minimálně pětičlenné zastoupení.

 

Z dalších kategoriích zmiňme za všechny například francouzského specialistu na čtyřhru Fabiena Delrue, který má celkem čtyři zlata z evropských mládežnických šampionátů, nebo Angličanku Abigail Holden, která bude obhajovat titul tohoto šampionátu ve dvouhře žen z roku 2019.

 

Z českých zástupů se můžete těšit na kompletní národní špičku v čele se singlisty Janem Loudou, Adamem Mendrekem, Kateřinou Tomalovou či Terezou Švábíkovou. Z našich deblistů budou k vidění například páry Jaromír Janáček a Tomáš Švejda, Adam Mendrek a Ondřej Král či Michaela Fuchsová s Alžbětou Bášovou.

 

Vstupné je pro děti a mládež do 15 let ZDARMA, pro dospělé činí 100 Kč na den nebo zvýhodněné vstupné 200 Kč na celý turnaj.